Změny v Google Merchant Center – Co se vlastně mění?

Přidal/a Martin Brhel dne 11. 2. 2021

Možná jste si v Merchant Centru všimli nové hlášky o přejmenování funkcí
a lámete si hlavu nad tím, co konkrétně tím Google myslí. Rozebereme si to v dnešním článku.

Koupit na Google

Tento program je dostupný pouze pro Spojené státy a Francii. Nově je přejmenován, dříve se jmenoval „Program Shopping Actions“. Pomocí této služby mohou maloobchodníci prodávat své produkty přímo na Google bez nulových provizí prostřednictvím nákupu ve službě Checkout Google.

Pro více informací se podívejte zde.

Neplacené záznamy

Produkty programu Neplacených záznamů o výrobcích mohou být vhodné k zobrazování v různých platformách na Googlu, jako jsou karta Nákupy, Vyhledávání Google, Obrázky Google, Mapy Google a Google Lens.

Jak je nastavit?

Nastavení Neplacených záznamů naleznete v GMC v záložce Růst a kategorii Správa programů. Zde zvolíte neplacené záznamy produktů a můžete začít nastavovat.

Nastavení Google Merchant Center

Musíte vyplnit údaje o webu a produktech, kde nahrajete váš zbožový feed. Dále se doporučuje vyplnit daň a doprava, kterou váš e-shop nabízí, díky tomu vám Google snáze schválí záznamy.

Nastavení informaci o firmě v GMC


Poslední krok se týká recenzí a odkazu, kde máte vypsané obchodní podmínky na webu.

Přidání podmínek vrácení zboží

Nyní můžete Neplacené záznamy aktivovat. Google si na schválení záznamů a započetí jejich zobrazování nechává 5 dnů na rozhodnutí či připomínky v účtu.

Jak se zobrazují?

Tady si ukážeme, jak se Neplacené záznamy zobrazují v jednotlivých službách Google:

Karta nákupy
Zde se jako první zobrazí nejlepší shoda a další zboží se stejným názvem, který hledáte.

Zobrazení neplacených záznamů

Vyhledávání
Podle Google podpory se Neplacené záznamy ve vyhledávání zobrazují pouze v USA v panelu s informacemi o produktu. Více informací naleznete v tomto článku.

Obrázky
Všechny obrázky, které jsou součástí Neplacených záznamů, obsahují štítek „produkt“. Pro lepší ukázku jsme štítek zvýraznili zeleně.

Výsledky ve vyhledávaní Google

Místní neplacené záznamy produktů

Po zapojení do místních neplacených záznamů produktů se vaše výrobky v obchodě mohou zobrazovat v Neplacených záznamech ve všech službách Googlu včetně Vyhledávání Google, Obrázků Google, karty Nákupy, Map Google a funkce Google Lens.

Google momentálně spolupracuje s maloobchody, které mají kamenné prodejny v Austrálii, Brazílii, Francii, Japonsku, Kanadě, Německu, Nizozemsku, Norsku, Spojeném království, Švédsku, Švýcarsku a USA. Více informací naleznete na tomto odkazu a také zde.

Rozdíl mezi Neplacenými záznamy a Místními neplacenými záznamy produktů je hlavně v tom, že zákazníci uvidí, jaké zboří je dostupné na prodejně. Místní záznamy se ukazují lokálně v daném místě zacílení v okolí obchodu.

Výhody jsou hlavně propagace zboží na prodejně, rozšíření místní prodejny na web a měření výkonu.

Další články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram