Co je to nativní reklama na Skliku

Martina Malíková, 26. 3. 2024

Nativní reklama na Skliku je forma reklamy, která je navržena tak, aby co nejvíce zapadala do kontextu stránky, na které je zobrazena. To znamená, že reklama vypadá jako součást obsahu stránky a nenarušuje uživatelský zážitek. Často může být účinnější a lépe vnímána uživateli než tradiční formy reklamy.

Nativní reklama na Skliku funguje tak, že si firmy vytvoří sponzorovaný obsah v podobě článků, videí nebo obrázků, které se následně zobrazují na webových stránkách partnerů Skliku. Firmy si mohou zvolit strategii placení za kliknutí (CPC) nebo za zobrazení (CPM) a mohou tak efektivně měřit výkon svých reklam.

Obecně mají potenciál dosáhnout většího zapojení uživatelů a zvýšit povědomí o značce, jelikož se prezentují jako organický obsah a ne jako tradiční reklama. Výhodou je také to, že firmy mohou oslovit cílovou skupinu na stránkách, které již navštěvují, což může zvýšit pravděpodobnost úspěchu reklamy.

Nativní reklama

Nativní reklama vs. klasický banner

Nativní reklama a klasický banner se liší především v obsahu, formátu a způsobu prezentace.

1. Obsah:

Nativní reklama se snaží co nejvíce zapadnout do prostředí, ve kterém je zobrazena, a mít vzhled organického obsahu. Může například obsahovat doporučení, články nebo videa, které jsou relevantní pro uživatele.

Klasický banner je zpravidla statický obrázek nebo animace, která je umístěna na webové stránce nebo v mobilní aplikaci.

2. Formát:

Nativní reklama se může objevit v různých formátech a prostředích, jako jsou sociální sítě, mobilní aplikace, webové stránky nebo e-maily. Může být prezentována jako doporučení od influencerů, sponzorovaný obsah nebo advertoriál.

Klasický banner je obvykle umístěn na okrajích webové stránky či aplikace a může být buď statický nebo animovaný.

3. Způsob prezentace:

Nativní reklama se snaží být co nejméně rušivá a co nejvíce relevantní pro uživatele. Je prezentována tak, aby vypadala jako součást obsahu, který uživatel běžně konzumuje.

Klasický banner je zpravidla výraznější a více rušivý, neboť se snaží přitáhnout pozornost uživatele odlišným designem a animací.

Celkově lze říci, že nativní reklama se zaměřuje na poskytnutí relevantního obsahu, který bude uživatele zaujímat, zatímco klasický banner se snaží více agresivně upoutat pozornost prostřednictvím vizuálních prvků.

Jaké výhody nám tedy nativní reklamy na Skliku přináší?

  • Cílení: Nativní reklamy na Skliku umožňují precizně cílit na vaši cílovou skupinu na základě demografických údajů, chování uživatelů, zájmů a dalších faktorů.
  • Vizuální atraktivita: Nativní reklamy se organicky začlení do prostředí stránky, na které jsou zobrazovány, což zvyšuje šanci na interakci a konverzi.
  • Vysoká míra angažovanosti: Díky své nenásilné povaze získávají nativní reklamy obvykle vyšší míru angažovanosti u uživatelů než klasické bannerové reklamy.
  • Možnost rozšíření povědomí o značce: Nativní reklamy vám umožňují prezentovat svou značku a produkty/ služby v příjemném prostředí a zároveň budovat důvěru u potenciálních zákazníků.·   Efektivita: Nativní reklamy mají tendenci dosahovat lepších výsledků v porovnání s tradičními formami online reklamy, což může vést k vyšší návratnosti vaší investice.

Použití nativních reklam na Skliku může být pro vaši firmu velmi výhodné, pokud chcete efektivně oslovit svou cílovou skupinu a zvýšit povědomí o vaší značce.

Článek pro vás připravil/a: Martina Malíková
Není nic staršího než včerejší trendy z online marketingu. :) Postarám se, aby vaše kampaně udržely se sociálními sítěmi krok a hlavně, aby to dávalo smysl.
Mohlo by vás zajímat:

Co je to kampaň Royal Berl a jaké má v Google Ads využití

Michaela Fojtíčková • 25. 5. 2021 • 
Děláte reklamu v účtu Google Ads a narazili jste na strategii Royal Berl, ale nevíte přesně, o co jde? Sepsali jsme pár bodů, které vám s touto speciální kampaní pomůžou a vše vysvětlí.
Přečíst článek

Co je to GTM (Google Tag Manager) a proč je dnes standardem?

Michaela Fojtíčková • 28. 5. 2023 • 
Google Tag Manager (GTM) je užitečný nástroj, který doporučujeme používat každému majiteli webu. Ještě ho nemáte? Přečtěte si náš článek a zjistěte, proč byste ho měli začít využívat i na svém webu.
Přečíst článek

Zvyšuje dynamický retargeting (DRTG) na Skliku CTR?

Michaela Fojtíčková • 19. 5. 2022 • 
Seznam tvrdí, že šablony mohou zvýšit CTR a vylepšit výkon dynamického retargetingu v Skliku. Opravdu to funguje? Rozhodli jsme se šablony pro dynamický retargeting otestovat u našich klientů. Vzhledem k tomu, že Sklik od října 2020 umožňuje sledovat statistiky pro jednotlivé DRTG šablony, jsme mohli i vyhodnotit výkon těch nejlepších.
Přečíst článek
Všechny články
Agentura Foxy.cz s.r.o
Agentura Foxy.cz s.r.o.
Veselá 169/24
602 00 Brno
Kde nás najdete?
IČ: 06739792
DIČ: CZ06739792
Číslo účtu: 2401884475/2010
sp.zn. C 104000 vedená u Krajského soudu v Brně
arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram