Homepage
Služby

Obsahová strategie

Dlouhodobá strategie dá vašemu obsahu řád. Tvorba relevantního obsahu totiž není jednoduchá disciplína. Můžete psát, jak vás napadne, ale pravděpodobně neudržíte koncepci a myšlenkovou návaznost. Potřebujete zajímavě a kontinuálně tvořit příběh vaší značky a komunikovat její hodnoty a specifika.
Kontaktujte nás
„Že strategii nepotřebujete?“
Ano, můžete psát nahodile. Zvládnete si ale pohlídat všechny detaily? Píšete skutečně o tom, co lidi zajímá? Víte, kdy mají vaše články největší čtenost? Píšete pravidelně tak, aby si vás cílovka zapamatovala? Pokud padlo alespoň jedno ne, obsahová strategie je odpovědí, která vám zefektivní tvorbu obsahu a pomůže udržet pozornost vašeho publika.

Kvalitní obsah, co dává smysl

Nejde o napsání jednoho článku. Chcete tvořit obsah, který rozšiřuje obzory a detailněji vysvětluje vaši problematiku. Jednotlivá témata tedy musejí logicky navazovat. Začínáte informací o existenci služby či výrobku a základních parametrech. V další komunikaci tuto znalost prohlubujete. Navíc to celé musí být čitelné a srozumitelné jak pro laika, tak pokročilého uživatele. Obsah tedy nemůže vznikat náhodně, ale podle detailně propracovaného plánu: obsahové strategie.

Jak vzniká obsahová strategie?

Vypracujeme obsahový a SEO audit, čímž zjistíme reálnou vyhledávanost témat a o čem se vyplatí psát. Vycházet budeme z obsahového auditu vašeho webu a taktéž klíčových slov a témat, na které se zaměřuje vaše konkurence. Tato data doplníme také o témata od vás jako odborníků v oboru. Témata poskládáme za sebe a prioritizujeme. Definujeme typy obsahu, který budeme tvořit (blogový článek, news, SoMe příspěvek a podobně), rozsah, četnost, prioritu, správnou tonalitu a kanál, přes nějž bude distribuován. Obsahová strategie se stává nedílnou součástí zadání a pomocníkem všem dalším dodavatelům (copywriteři, správci sociálních sítí, grafici a další).

Jak dostat obsah mezi lidi

I na toto odpovídá obsahová strategie. Máte několik různých sociálních sítí, posíláte newslettery, píšete blog, inzerujete v reklamních systémech. Které z nich jsou vhodné k publikaci konkrétního sdělení a ladí spolu? Postaráme se o to, aby byla vaše komunikace komplexní a vašeho čtenáře sdělení neminulo, ale také nebylo zbytečně vlezlé.

K čemu vám to bude?

Oslovíte zákazníky
Dlouhodobou tvorbou zajímavého obsahu přilákáte nové zákazníky. A ty staré si udržíte.
Budování autority
Můžete být jen další firma, co něco prodává. Nebo vás budou zákazníci brát jako odborníka, který jim vždy pomůže a poradí. Koho asi doporučí svému okolí?
Zaujmete vyhledávače
V první řadě tvoříme obsah pro lidi, v druhé pro vyhledávače. Relevantní obsah vás posune v neplaceném vyhledávání o několik příček výš a zajistí vyšší organickou návštěvnost webu.
Budujete vztah
Radíte, informujete o novinkách a trendech. Tím vším budujete a udržujete kontakt se zákazníky.

Kontaktujte nás

  Agentura Foxy.cz s.r.o
  Agentura Foxy.cz s.r.o.
  Veselá 169/24
  602 00 Brno
  Kde nás najdete?
  IČ: 06739792
  DIČ: CZ06739792
  Číslo účtu: 2401884475/2010
  sp.zn. C 104000 vedená u Krajského soudu v Brně
  arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram