Co je to CTR a jak se měří

Martina Malíková, 13. 3. 2024

S CTR (Click-Through Rate) se setkáte asi ve všech reklamních systémech, co ale vlastně tato metrika v online marketingu znamená?

CTR označuje míru proklikovosti (především) reklam, tedy poměr mezi počtem kliknutí na reklamu a celkovým počtem zobrazení (impresí) této reklamy. Nemusí jít však pouze o reklamu, metriku můžete vztáhnout k jakémukoliv prokliknutelnému obsahovému prvku na webu.

Jak CTR vypočítat a jak interpretovat výsledek?

Vzorec pro výpočet CTR je jednoduchý: 

(Počet kliknutí/celkový počet impresí) x 100

Výsledek se udává v procentech. Čím vyšší vám CTR vyjde, tím spíše je vaše reklama pro uživatele relevantní. Proklikem na web chtějí získat více informací. Vysoké CTR u reklamy může pozitivně ovlivnit skóre kvality, které udává, jak je relevantní reklama vůči vyhledávanému klíčovému slovu. Díky vysoké relevanci reklam se naopak snižuje průměrné CPC, neboli cena za proklik.

Článek pro vás připravil/a: Martina Malíková
Není nic staršího než včerejší trendy z online marketingu. :) Postarám se, aby vaše kampaně udržely se sociálními sítěmi krok a hlavně, aby to dávalo smysl.
Mohlo by vás zajímat:

Tvorba marketingové strategie pomocí STCD framework modelu

Michaela Fojtíčková • 28. 5. 2023 • 
V moderním marketingu je nejdůležitější navázat vztah se zákazníkem a prohloubit ho. Framework See-Think-Do-Care je skvělým nástrojem, jak toho docílit. Proto jej využívají značky po celém světě. V článku se dozvíte, co tento rámec představuje a jak s ním pracovat.
Přečíst článek

Jak vytvořit nejlepší newsletter - přinášíme šablonu, jak na to

Michaela Fojtíčková • 4. 6. 2023 • 
E-mailing je skvělý marketingový nástroj, který pomáhá budovat důvěryhodnost a osobitost vaší značky – pokud jej ovšem správně používáte. V tom horším případě pak e-mail skončí na internetovém smetišti. Jak vytvořit newsletter, na který se budou lidé těšit? Odpovědi najdete v článku.
Přečíst článek

Jak vylepšit DRTG v Skliku pomocí šablon?

Michaela Fojtíčková • 19. 5. 2021 • 
Víte, že v Skliku můžete vylepšit svůj dynamický retargeting nebo dynamický banner pomocí šablon? V článku vám shrneme to nejdůležitější, co byste o DRTG šablonách měli vědět a přidáme pár tipů, jak je efektivně používat.
Přečíst článek
Všechny články
Agentura Foxy.cz s.r.o
Agentura Foxy.cz s.r.o.
Veselá 169/24
602 00 Brno
Kde nás najdete?
IČ: 06739792
DIČ: CZ06739792
Číslo účtu: 2401884475/2010
sp.zn. C 104000 vedená u Krajského soudu v Brně
arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram